ASMA TAVAN SİSTEMLERİ

 

asma-tavan

 

Tavandaki her türlü tesisatı gizlemek, aydınlatma armatürleri, yangın dedektörleri gibi pek çok bileşeni monte etmek, akustik koşulları yerine getirmek, benzersiz iç mekan koşulları sağlamak ve elbette estetik kaygıları gidermek amacıyla, modüler asma tavan sistemleri tercih edilmektedir. Sağladığı mükemmel akustik ve aydınlatma sistemleri ile entegre olabilen yapısıyla modüler asma tavan sistemleri, daha iyi bir çalışma ortamı, bunun sonucunda da daha verimli bir iş performansına katkıda bulunur. Modüler asma tavan sistemleri, uygulanacağı mekanın kullanım özelliklerine göre farklı gereksinimleri karşılamak üzere metal, taşyünü, camyünü, kayayünü, alçı gibi farklı karakterlerde malzemelerden üretilir. Aksa Yapı Sistemleri, bütün bu farklı malzemelerle üretilmiş zengin modüler asma tavan sistemleri ürün çeşidiyle, çağdaş mimarinin işlevsellik arayışını karşılamak için deneyimini ve bilgisini paylaşmaya hazırdır.
Metal Asma Tavan

 

Metal asma tavan sistemleri, aluminyum ve galvanize çelik malzeme seçenekleri ile birlikte çeşitli mekan ve insan trafiği özelliklerine cevap verebilecek tip ve özelliklerde Clip-In, Lay-In, ve Lay-On olarak altı farklı sistemde, zengin perforasyon ve renk seçenekleri ile TAIM normlarına uygun biçimde, yüksek standartlarda üretilen malzemelerdir.

Malzemelerine göre:

● Aluminyum asma tavan sistemleri

● Galvanize çelik asma tavan sistemleri

 

 


asma-tavan

- Tüm görünür ve gizli taşıyıcı sistemlerle entegrasyon sağlama,

- Farklı boyutlardaki malzeme seçeneği sayesinde, mimari tasarımdaki yaratıcılık ve özgürlük kavramlarında sınır tanımama,

- Galvanize çelik ve aluminyum malzeme özelliği ile korozyona karşı maksimum dayanıklılık, perforasyon sonrası gerçekleştirilen toz boyama işlemi ile yüzeyde dış etkenlere karşı tam koruma.

- Akustik kumaş veya diğer ses yalıtım malzemeleriyle sağlanan ileri düzeyde ses kontrolü ve akustik performans,

- Kolay montaj, tavan üstü tesisata kolay ulaşım, ketal braketi ile sökülüp takılma sırasında herhangi bir deformasyona yol açmama,

- Aydınlatma, havalandırma, ısıtma, soğutma ve güvenlik sistemleriyle tam entegrasyon sağlama özellikleriyle, farklılığını ortaya koyar.

 

 

asma-tavan

Taş Yünü Asma Tavan

 

Taşyünü asma tavan plakaları, akustik, hijyen, ısı izolasyonu, yangın ve nem dayanımı konularında farklı teknik gereksinimleri, en ekonomik biçimde ve sınırsız yüzey seçeneği ile karşılayabilme özelliği ile kullanıcılara optimum çözüm sunmaktadır. Montajı, sökülmesi ve temizlenmesi kolay ve hızlı olan taşyünü ürünler, aynı zamanda aydınlatmanın en iyi şekilde yapılmasını sağlayarak enerji tasarrufu sağlar. Doğru ürünün seçilebilmesi için binanın kullanım amacı, teknik ihtiyaçları ve estetik bütünlük konuları netleşmeli, plakaların teknik ve yüzey  özellikleri incelenerek kullanılacak ürün belirlenmelidir. Kalınlık, nem dayanımı, ses yutma katsayısı ve yoğunluk gibi teknik değerlere göre tercih yaparak doğru plakaya karar verebilirsiniz.

 


Çözüm Ortağımız, Armstrong Dünyanın birçok ülkesinde yer alan fabrikaları ile taşyünü pazarına yön veren bir dünya devi olan Armstrong, geniş ürün, tasarım ve renk çeşitliliğiyle, uygulama kolaylığı, kalite ve estetik kavramlarını birarada sunuyor. Tavan boşluğuna kolay ulaşım, kolay ve süratli montaj, yangına karşı dayanıklılık, bağıl neme dayanıklılık, Armstrong taşyünü asma tavan sistemlerinin en önemli özellikleri olarak kendini gösteriyor.

 

 


Alçıpan Asma Tavan

 

Alçıpan asma tavan mevcut betonarme, çelik konstrüksiyon veya ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik imalatlara montaj boşluğu sağlayan sisteme verilen ortak isim. Mevcut tavandan sarkıtılan metal çubuklara yatay profiller asılarak oluşturulan bu sistem alçıpan ya da dekoratif paneller ile sonlandırılır. Böylece [asma tavan] kurulan yerlerde ciddi alan tasarrufu yapılır. Normal alçı levha, suya ve neme dayanıklı yeşil alçı levha ve yangına dayanıklı kırmızı alçı levhalar uygulanabilir.

 

 

Özellikleri:

 

- Betonarme, asmolen, ahşap, çelik gibi her türlü döşemenin altına uygulanabilir.

- Düz ya da eğimli tüm çatılarda ısı ve ses yalıtımı yapma olanağı sağlar.
- Tavanlardaki aydınlatma sistemleri için estetik çözümler üretir.
- Tavan tipine göre, yapı iskeleti ve üst döşemenin yangın direncini arttırır.
- Tavanlardaki karolajlı asma tavan sistemlerini tamamlayıcı bir görev üstlenir.

- Çatı makasları arasındaki yüksek aks aralıklarını geçmek için en uygun sistemlerden biridir.

- Esnek bir sistem olduğundan, bina duvar ve tavanlarının büzülme-genleşme hareketlerine kolaylıkla uyum gösterir ve çatlama yapmaz.

 asma-tavan

 

 

 

asma-tavan

Akustik Asma Tavan Panelleri

 

Tasarımında, akustik alçıpan olarak bilinen delikli alçıpan karolar ile taşyünü karolar size zengin akustik ve ses emme seçenekleri sunar. 12-13-14-15 mm panel seçenekleri mevcuttur. % 70-90-95 oranında neme dayanıklı, hijyenik taşyünü karolar ile neme dayanıklı, PVC kaplı alçıpan karolar, diğer karolajlı tavan ürün seçenekleridir. Düz revizyon kapakları düz tavan yüzeylerine görünmeyecek şekilde sabitlenir. Revizyon kapakları modern tavan ve duvar tasarımlarında girişlerin görünmesini engeller. Akustik tasarımlı tavanlara devamlı olarak artan talebin bir diğer nedeni de, modern binalarda ses tekniği yönünden izole edilmiş tavan sistemlerine daha fazla ihtiyaç duyulmasıdır. Akustik tasarımlı tavan sistemleri, tavan tasarımında ekonomik ve neredeyse sınırsız olanaklar sunmaktadır. Ayrıca farklı amaçlarla kullanılan binalar için doğru ürün, konstrüksiyon, sistem ve çözümleri getirmektedir. İç mimari ile ilgili her türlü tasarıma olanak tanıyan, estetik ve akustik açıdan birbiriyle tamamen uyumlu mekanlar yaratılır. Danogips akustik asma tavan ve duvar panelleri, bir mekanın özel karakterini ve tarzını en küçük detayına kadar vurgulamak için tasarlanmış, perforasyon seçenekleri ve akustik bakımdan üstün özellikleriyle geniş bir ürün seçeneği sunar.

 

 


Vinil Kaplı Asma Tavan Paneller

 

Kolay temizlenebilen ve bakımı kolay bir asma tavan plakası olup, pek çok mekan için büyük bir gerekliliktir. Vinil kaplı asma tavan panelleri, mekanlarda istenen özelliklere göre üç farklı yüzey alternatifiyle sunulmaktadır. Vinil kaplı asma tavan panelleri, hastane, laboratuvar, mutfak gibi hijyenin ön planda olduğu mekanlar için ideal bir çözümdür.

 

BIO Pruf: Mikrop ve bakterilere karşı güçlü bir maddedir ve tüm ürün ömrü süresince, mantar ve bakteri üremesini etkin bir biçimde önler, enfeksiyon tehdidini ortadan kaldırır. Vinil kaplı asma tavan, temizlik ve bakım kolaylığı istenen mekanlar için kullanışlı ve ekonomik bir çözümdür.


asma-tavan