BÖLME DUVAR SİSTEMLERİ

 

bolme

 

Bölme Duvar

 

Bölme duvar kalitesi ve Berken Yapı güvencesi ile uzun yıllardır sizlere ve ofislerinize uygun fiyatlarla bölme duvar sistemleri uyguluyoruz. Ayrıca Berken Yapı ofislerinize gelerek, ücretsiz keşif imkanı sunuyor. Ofis alanlarına şık, çok fonksiyonlu ve iş verimliliğini arttıran bir tasarım kazandıran bölme duvar sistemleri, işletmelerin değişen ihtiyaçlarına esnek kullanımlarıyla cevap vermektedir. Dolu, tümden cam, yarım camlı, cam cama veya modüler uygulamalarla her işletmenin bölme duvar ihtiyacını karşılayan bu sistemlerde renk ve desen konusunda da zengin içerikli alternatifler sunulmaktadır. Cam yüzeylerin tamamında kumlama uygulamaları ile mat ve yarı mat yüzeyler sunulurken, renkli cam kullanımı sayesinde ofis ortamının daha şık ve daha renkli hale gelmesi de sağlanabilir. 80 mm gibi çok ince tasarımlara da ev sahipliği yapan bu bölme sistemleri ile net kullanım alanı kaybı yaşanmadan azami fayda sağlanabilir. Çok fonksiyonlu kullanım imkanı sunduğu için ofis uygulamaları dışında depo, envanter, toplantı ya da bekleme odası gibi farklı çözümler de sunabilen bölme sistemleri ekonomik olarak da en cazip seçenektir. Bölme duvar sistemleri seçmek için aşağıdaki ürünlerden birini seçebilirsiniz.

Hafif malzeme kullanımının gerektiği yapılar için de uygun çözümler sunabilen bu işlevsel bölme duvar sistemleri, binalara ekstra yük getirmediği için her yerde rahatlıkla kullanılabilir. Dayanıklılığın önemli olduğu alanlarda alüminyum profil ve paslanmaz çelik konstrüksiyon gibi yüksek mukavemetli tasarımlar da sunulabilmektedir. Ses geçirgenliği düşük malzemelerden üretildiği için özel çalışma alanlarının ihtiyaç duyduğu sessizliği sağlayabilen bu kullanışlı bölme üniteleri, işletmenin ihtiyaçlarına göre yüksek kalitede yalıtım malzemeleri kullanılarak da üretilebilmekte ve daha da fazla ses yalıtımı sağlayabilmektedir. Isı izolasyonu konusunda da yarar sağlayan profiller, ısınma ve soğutma maliyetlerinin azalmasına yardımcı olur.

 

 

Bölme Duvar Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 

● Ofisinize uygun bölme duvar modelini seçin
● Isı ve ses kontrolü iyi yapın daha sonra zaman kaybı yaşamayın
● Alüminyum bölme duvar kalınlığı iyi seçilmeli aksi takdirde aşırı yükten dolayı ofisinizde istenmeyen kazalar yaşanabilir.
● Camlar 4 + 4 düz cam veya lamine cam kullanın.
● Cam montajı sonra profil ile camı sıkıştırmak için kalın fitil kullanın.
● Kesinlikle ofis bölme yapılan sistem alüminyum olmalı galvaniz veya metal olmamalı.
● Camlar kontrol edilmesi çizik kırık veya çatlak ürünler alınmamalı
● Alüminyum bölme duvar renkleri yaptırabilirsiniz ancak en iyi model gri renkte olanlardır.
● Bölme duvar yapacak firmanın kalite belgeleri varmı araştırma yapınız.
● Firmadan daha önce yaptığı bölme duvar sistemleri referanslarını isteyiniz. Merdiven altı firmalara yaptırmayın
● Sistemin kalite belgesini isteyiniz. Ayrıca sistem daha sonra sökülüp kurulurmu iyice araştırınız.

 

 

Bölme duvar sistemleri ile oluşturulan mekânlar kullanım ve amaçlarına göre daha huzurlu ve sakin bir ortamda yaşam sürebilmek için uygun ses yalıtımı değerine sahip sistem önerileri sunmaktadır. Bu çözümler sunulurken de ses yalıtımı yapılacak mekanın ses düzeyini üç başlıkta değerlendirmekte; buna göre gerekli performans kriterlerini sağlayacak sistemleri önermektedir. Bu değerlendirmeler ilgili standart ve yönetmelikleri; ve spesifik olarak Alman standartları ‘DIN 4109 Binalarda ses yalıtımı’ esas alınarak sunulmaktadır. Bölmelerin ses yalıtım performans değerleri, normlara uygun laboratuar metotları ile belirlenmektedir. Bölme duvar, giydirme duvar ve asma tavan gibi separasyonların hava etkili ses yalıtımını göstermek için(darbe yollu sesler hariç) ‘Rw ağırlıklı ses azalma indisi’ terminolojisi kullanılır ve birim dB cinsinden ifade edilir. Rw, frekans aralığı olarak 125Hz ile 3150Hz arasında değerlendirilir ve sadece deney elemanının(bölme duvar) ses kaynağından gelen hava yollu ses basıncında ne derece bir düşüşe neden olduğunu dikkate alır. Sayısal olarak Rw ve R’w, DIN 52210–4/08.84′e uygun olarak tam dB oranında kaydırılan 500 Hz deki referans eğrisinin değeridir.bölme duvarların arasında kullanılan yalıtım tabakasının teyidi esnasında ortaya çıkmaktadır.

 

bolme

 

Kullanılacak yalıtım tabakası, bölme duvarda talep edilen performansa göre belirlenir. Ses yalıtımı talep edilen duvarlar için yalıtım tabakasının akışkanlık direncinin DIN EN 29053’e göre r³5kPa.s/m2 olması asıl kıstas olarak alınmalıdır. Buna ilaveten, tabakanın kalınlığı(profil genişliğine göre) ses yalıtım değerlerinde olumlu rol oynamaktadır. Bunlar haricinde, yalıtım tabakasının yoğunluğu, tarafımızca yangın dayanımı talep edildiği durumlarda önem kazanmaktadır. Alçı duvar levhası ile oluşturulan bölme duvarlarında, ses yalıtım tetkiklerinde genellikle 12-52kg/m3 arasında değişen yoğunlukta, normlara uygun Mineral yün esaslı cam yünü tabakalar kullanmaktadır. Taş yünü tabakaların kullanım kriterleri, yangın dayanımı talep edilen sistemlerde tercih edilmelidir. Belirtildiği gibi; yoğunluğu arttırılmış tabakalar yada farklı yoğunluklarda ki tabakaların yan yana kullanılması, farklı frekans aralıklarında yer alan seslerin yalıtılması konusunda daha etkili sonuçlar alınmasına sebep olabilir.

 

Bölme duvar sistemlerinin yangın mukavemet sınıflarının belirlenmesi için yapılan tetkiklerde kullanılan yalıtım tabakası teknik özellikleri tablolardan takip edilebilir. Yangın tabakası seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli kriter, tabakanın erime noktasının 1000°C’a eşit yada daha yüksek olmasıdır.

 

 

bolme

 

Modüler Bölme Duvar Sistemleri

 

Ön üretimli camlı monoblok ve kapı kasa modülleri ile , kısa sürede uygulanabilme avantajını sunmaktadır. Değişikliklere uygun modüler yapısı ile mimari bölünme düzenindeki olası değişikliklere hızla ve kolayca uyum sağlar. Modüler Bölme Duvar Sistemlerinde ileri teknoloji, estetik, dizayn ve pratiklik kavramlarını bir arada yorumlayan Almanya’nın dünya markası bölme işyeri mimari anlayışının prestijli eserlerine imza atmıştır.  İnce cam profilleri ve derzli sistemiyle , estetikte minimalist anlayışın mükemmel yansımasıdır. Melamin, laminat ya da ahşap kaplama yüzey seçenekleri ile çalışma ortamının renk ve estetik değerlerini yükseltir. Çağdaş çalışma ortamları için özel olarak geliştirdiği hareketli raf sistemi ve her türlü altyapı donanımına uygun geçiş çözümleri ile daha keyifli, daha zevkli çalışma ortamları oluşturur.


Üstün teknoloji ürünü konstrüktif yapısı ve malzeme kalitesiyle çalışma ortamlarında potansiyel gürültü kirliliği olası yangın tehlikesine karşı üstün izolasyon sağlar. Daha sessiz, daha güvenli mekanlar yaratır.  Modüler yapısı ve raylı klips sistemi ile hızlı ve kolay montaj  demontaj avantajı sunar. Bu teknoloji, montaj sırasında ve sonrasındaki tüm değişim ve uygulamaların sessizce ve tozlu ortam yaratmadan gerçekleştirilmesini sağlar. Yüksek üretim teknolojisi ve büyük titizlikle üretilen Modüler Bölme Duvar Sistemleri, detaydan bütüne mükemmellik için her aşamasında kontrol edilir. Bir mekanda asla karşılaşılamayacak yüksek değerlerdeki teknik testlerden başarıyla geçen ürünler, mekanları farklılaştırmak üzere tasarlanır ve üretilir. Projenizin gerektirdiği özelliklerde boyutlandırılan ve üretimi gerçekleştirilen ürünler, her biri konusunda uzman ekiplerce hızla ve güvenle monte edilir.

 

 

Sabit Cam Bölme Duvar Sistemleri

 

Modüler Cam Bölme Duvar Sistemleri, ofis ortamının gereksinim duyduğu ses ve yangın kontrolü, tesisatlara geçiş ve erişim olanağı, hızlı montaj ve demontaj, düzenli ve temiz çalışma alanı yaratma özellikleriyle öne çıkmaktadır. Alüminyum ve çelik profillerden oluşan konstrüksiyon yapısı, vinil kaplı alçıpan ve melamin panel seçenekleri ile geleneksel duvar sistemlerine göre çok daha hafif bir çözüm sunarak bina yükünü azaltmakta ve bu özellikleriyle de yapı maliyetine ekonomik katkı sağlamaktadır.

 

Camlı modüller, fabrika ortamında monoblok olarak, en temiz ve en hassas ölçüde üretilmektedir. Bu sayede şantiye ortamındaki, çalışma süresi hızlanmakta ve bu tozlu ortamların olumsuz koşullarından etkilenmemektedir. Camlı modüller ferah ve aydınlık mekanlar yaratmak amacıyla standart ebatların dışında isteğe uygun olarak daha değişik boyutlarda da üretilmektedirler.

 

bolme

İnce cam profilleri ve derzli sistemiyle estetikte minimalist anlayışın mükemmel yanısmasıdır. Melamin, laminat, ya da ahşap kaplama yüzey seçenekleri ile çalışma ortamının renk ve estetik değerlerini yükseltir. Çağdaş çalışma ortamları için özel olarak geliştirdiği hareketli raf sistemi ve her türlü altyapı donanımına uygun geçiş çözümleri ile daha keyifli, daha zevkli çalışma ortamları oluşturur. üstün teknoloji ürünü konstrüktif yapısı ve malzeme kalitesiyle çalışma ortamlarında potansiyel gürültü kirliliği, olası yangın tehlikesine karşı üstün izolasyon sağlar. Daha sessiz, daha güvenli mekanlar yaratır