CEPHE KAPLAMALARI

 

cephe-kaplamalari

Kompozit Kaplama

 

Kompozit levhalar 4 mm. kalınlığında hafif, dirençli, asit, alkali, soğuk ve sıcak hava koşullarına dayanıklı, ısı izolasyonu konusunda iyi, kolayca işlenebilir , çabuk monte edilebilir, gibi özelliklere sahip bir cephe malzemesidir.  


Kompozit panellerde polietilen özlü malzemeye sabit bir şekilde yapıştırılmış ve korozyona dayanıklı, iki adet alüminyum levha bulunmaktadır. Ön yüzeydeki alüminyum levha PVdF (fluroresin) boyalıdır. PVdF dış hava koşullarına karşı dayanıklılığı mükemmel olup dünyada çok rağbet edilen boya kaplama malzemesidir.

 

 

 

Silikon Cephe Sistemleri

 

 

Strüktürel silikon cephe  modern ve çağdaş görünümü sayesinde Dünya'da en çok tercih edilen alüminyum giydirme cephe sistemidir. Dış görünümünde alüminyum profillerinin gözükmemesinden dolayı camcama sistem olarakta adlandırılmaktadır.Strüktürel silikon cephe taşıyıcı sistemi; 2mm ve 1.8 mm et kalınlığına sahip mulyon ve transom profilleri ile  65 mm.’den 150 mm. genişliğine kadar değişen bir ölçü spektinde üretilmektedir. Deprem, bina oturması, rüzgar, fırtına v.s gibi olumsuz şartlara dayanmaya uygun olarak dizayn edilmiş , transom profilleri, mulyon profillerine vidayla sabitlenmeyip, erkek ve dişi taşıyıcılara taşıtılır. Böylece panel genleşme veya deprem anında hareket edebileceğinden kasılmayıp, cam kırılması riskini minimuma indirir.

 

cephe-kaplamalari

 

Mulyon, transom, panel, camı taşıyıcı olan tij profillerinin tümü esneme kabiliyetine sahiptir.  Sistemde camlar direkt panel profiline değil, panelde kanalı bulunan eloksallı tij profiline yapıştırılır. Böylece genleşme anında cam, panel profiline sabitlenmeyip, esneyebildiğinden kırılma, çatlama riskini ortadan kaldırır. Statik boyalı cephe profillerinde bonding yapılabilmesi için yüzeyin eloksallı gerekmektedir. Bu tij profili bağımsız olduğundan eloksal yapılabilmektedir. Bu ayrıntı da sistemi daha güvenilir kılmaktadır.

 

 

 

cephe-kaplamalari

Transparan Cephe Sistemleri

 

Transparan Cephe, Binaların estetiğini şeffaf, saydam bir şekilde artırmanın en güzel yoludur. Cam yükünün çelik kolonlara aktarılması ve çelik örümcek ayaklarla tutturulan camlar çerçeveye ihtiyaç olmadan yapılabilen bir cam giydirme tekniğidir.

 

Transparan cephelerde temperli lamine cam veya temperli lamine ısıcamlar farklı kalınlık ve kombinasyonlarla istenilen perfonmans değerleri sağlamaktadır. Derzlerde silikon veya şeffaf  EPDM fitiller kullanılmaktadır.

 

 

 

 

Kapaklı Cephe Sistemleri

 

 

50 mm kesit derinliğine sahiptir. Yatay profili kertmeden düşey olarak uygulama yapılabilme olanağı vardır.Kolay işçilik ve ekonomik olma özelliği bulunmaktadır.Az aksesuar, kolay montaj, hızlı imalat özelliklerine sahiptir. Hem kertmeli hem de özel aksesuar kullanılarak kertme yapmadan kondens kanallı sistemi oluşturulabilmektedir.

 

Kapaklı - silikon cephe, yatay kapaklı - düşey silikon, düşey kapaklı - yatay silikon, dışa açılır vasistas kanat (yalıtımlı, yalıtımsız) ve açılabilir kanat özellikleri bulunmaktadır.


cephe-kaplamalari