ZEMİN KAPLAMALARI

 

zemin-kaplamalari

 

Epoksi Zemin Kaplaması

 

Epoksi genel olarak, beton yüzeylerin korunması ve dekoratif görünüm verilmesi amacıyla kullanılan bir ürün grubudur. Bu özelliklerinden dolayı, çok geniş bir alanda; sağlam, dekoratif, sıhhi kimyasal ve fiziksel dayanımları çok yüksek, hem uygulama hem de sonraki kullanım ömrü içinde insan sağlığına zararsız, yüzeylerin imalatında her geçen gün daha da artan bir taleple kullanılmaktadır. Bu çerçevede epoksi ürün grubu gelecekte çok daha fazla tanınacak, kullanılacak ve sevilecek "modern" yapı malzemelerinin başında gelmektedir Epoksi ürünler endüstriyel, dekoratif, hijyenik şartlarının arandığı mekanlarda zemin kaplama malzemesi olarak kullanılır. Parlak, pürüzsüz, kimyasallara karşı dayanımlı yüzeyler oluşturur. Uzun ömürlü bir ürün olup çeşitli uygulama teknikleri mevcuttur.
Poliüretan Zemin Kaplaması

 

Poliüretan kaplama her türlü beton ve çelik yüzeylerde uygulanan, kolay temizlenebilen, sararmaz, aşınma direnci yüksek, etkili ve koruyucu bir kaplamadır. Kimyasal ve mekanik dayanımın kritik olmadığı alanlarda ekonomik çözüm sağlar. Spor salonlarında ve endüstriyel zeminlerde kullanılan ve bir tek parça, derzsiz ve birleşimsiz uygulanabilen kaplama çeşididir İsteğe göre Mat, Parlak ve renkli yüzeyler oluşturulabilir. Tozlu ortamlar için tozun birikmeyeceği ve kolay temizlenebileceği bir kaplamadır. Dışta ve içte uygulanan bu kaplama türü güneş ışınlarına karşı ve çatlama veya kuruyarak aşınma gibi deformasyonlara dayanıklıdır. Poliüretan Sistemler Kapalı spor salonları, basketbol kortları, voleybol kortları, tenis kortları, jimnastik,güreş ve diğer tüm salon oyunlarında, ofis ve çeşitli alanlarda faaliyet gösteren mağazalarda olmak üzere ve daha birçok meslek grubuna ait üretim ve teşhir alanları için steril, ve yüksek mukavemetli olduğundan uygundur.

 zemin-kaplamalari

 

 

zemin-kaplamalari

Akustik Pvc Zemin Kaplaması

 

Zemin kaplama modellerinden bir tanesi olan akustik kaplamalar günümüzde pek çok evde ya da farklı zeminlerde kullanılabilmektedir. Akustik Pcv zemin kaplama zeminde oluşan gürültünün azaltılması için tercih edilen bir üründür. Bu nedenle de bu amaçla hazırlanan ürünlerde genellikle ses emici malzemeler kullanılmaktadır. Pek çok açıdan incelendiğinde akustik zeminlerin sağladığı birçok fayda görülmektedir. Öncelikle sesin emilmesine yardımcı olan bu ürünler sesin azalmasını değil sadece yankı ile çoğalmasını önlemektedir. Bu nedenle de çocukların oyun alanlarında, hastanelerde kullanılabilmektedir. Bunun dışında daha yumuşak bir yapıya sahip olması nedeni ile darbe ya da çarpma etkilerini de en aza indirmektedir.

Sağladığı kolaylıklar nedeni ile de tercih edilen akustik Pvc zemin kaplama hem kullanışlı hem de dayanıklı bir malzemedir. Dekoratif olarak istediğiniz renk ve modellerde ürün bulabileceğiniz bu modellerde aynı zamanda yıpranma ve aşınma etkileri de en aza indirilmektedir. Bu nedenle de uzun ömürlü bir malzeme olarak kullanılabilmektedir. Günümüzde daha kaliteli ve daha kullanışlı alanlar oluşturmak için tercih edilen akustik Pvc zemin kaplama modelleri oldukça yaygındır. Sinema ya da tiyatro salonları için, kalabalık restoranlar için, kalabalık iş merkezleri ya da ofisler için ya da hastane ve çocuk oyun alanları için bu tür zemin kaplama modelleri tercih edilmektedir. Firmamız ürünlerinde de görebileceğiniz malzemeler hem kalite hem de uzun ömürlü olmaları nedeni ile tercih edilmektedir.

 

 


Homojen Pvc Zemin Kaplaması

 

İlerleyen teknoloji ve yapılan yeni buluşlarla birlikte hayatımızın pek çok aşamasında yaşanan radikal değişimler, bizlere daha kaliteli ve yüksek standartlı bir yaşamın kapılarını aralamaya başlamıştır. Günlük hayatımız içerisinde yer alan pek çok alanlarda hissettiğimiz ve bize büyük konfor ve kolaylık sağlayan bu yenilikler hiç şüphesiz kendisini en fazla inşaat ve yapı sektöründe hissettirdi. Ev yada iş yerlerimizin inşası ve dekorasyonunda kullanılan malzemeler tamamen boyut değiştirdi ve çok değişik özellikli ancak daha fonksiyonel ve kullanışlı olanları gündeme getirildi. Ahşap kapı pencerelerin yerlerin pvc ve endüstriyel olanları, biriket ve tuğlanın saltanatını yutong çeşitleri, duvarların yerini alçıpan bölmeler gibi daha uzayıp giden pek çok örnek gözlerimizin önüne serilmeye başladı. Uygulaması kolay, fiyatları ekonomik, daha kısa sürede tamamlanan, uzun süreler bakım gerektirmeyen ve daha dayanıklı olan bu yeni nesil yapı sistemlerinin bir tasni de spor salonu, alışveriş merkezleri, çocuk parkları, hastane, okul, mağaza gibi büyük alanların zeminlerine kullanılan Homojen pvc kaplama uygulamalarıdır.zemin-kaplamalari

 

Şık, doğal ve dekoratif görünümü, darbelere ve sürtünmeye karşı yüksek mukavemet gücü ile insan kalabalığının fazla olduğu alanlar için son derece ideal olan bu ürün çeşidi, kısa sürede tamamlanarak kullanıma hazır hale gelmesi ve ucuz fiyatları ile de ayrıca çok cazip bir kaplama çeşididir. Özellikle okul ve hastane gibi temizliğin ve hijyenin ön planda olduğu alanlardabakteri barındırmayan ve hijyeni uzun sağlayan performansı ile tek tercih olan bu ürünler fonksiyonel özellikleri ve ileriye dönük avantajları ile tercih önceliğidir.

 

 

 

 

zemin-kaplamalari

Akrilik Zemin Kaplaması

 

Akrilik zemin kaplamaları kullanılan alanlar için en büyük beklenti kaymanın oluşmamasıdır. Bu nedenle tasarlanan akrilik reçine ve benzeri malzemeler farklı alanlarda konforlu ve rahat zeminler sağlanabilmesi için üretilmektedir. Akrilik zemin kullanılan pek çok yer bulunmaktadır. Genellikle spor alanlarında gördüğümüz bu zemin kaplama türü kaymaz bir yapıya sahip olması nedeni ile spor sahalarında kullanılmaktadır. Günümüzde pek çok site spor sahasında bu malzemenin kullanıldığı görülebilmektedir. Bunun dışında açık spor sahalarında da akrilik malzemeli kaplamalar kullanılabilmektedir.


Kullanışlı olduğu kadar koruyucu özelliği de bulunan akrilik zemin kapmaları zemini beton ya da farklı bir zemin olması halinde aşına ya da farklı nedenlerden dolayı deforme olmasını engellemektedir. Bu nedenle koruyucu olarak da kullanılabilmektedir. Bunun dışında yürüyüş alanları yine bu malzemenin en sık görüldüğü alanlardan bir tanesidir. Akrilik reçine kullanılarak üretilen bu malzemenin en büyük yararı zeminin kaymasını engellemektir. Bunun dışında darbeyi azaltma ve rahat yürüme imkanı vermek gibi özellikleri de bulunmaktadır. Güvenli alanların kurulmasına yardımcı olan bu malzeme pek çok yaşam alanı için ideal bir çözümdür. Bu nedenle de kullanılmaktadır. Genellikle açık alanlarda uygulanmaktadır. Firmamız üretimlerinde de görebileceğiniz akrilik zemin kaplamaları hem kalitemiz hem de üstün hizmet anlayışımızda aradığınız ürün olabilir. Siz de bu tür zemin kaplama malzemeleri için güvenebileceğiniz bir yer arıyorsanız firmamızı ziyaret edebilirsiniz.